Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/gctasari/domains/gctasarim.com.tr/public_html/wp-content/plugins/unyson/framework/core/components/extensions/manager/class--fw-extensions-manager.php on line 3682
Sosyal Medya Pazarlama | Gc Tasarım, Grafik Tasarım, Web Tasarım, Sosyal Medya

Sosyal Medya Pazarlama

Sosyal Medya Pazarlama Hizmetleri

Her firma ya da kullanıcı, satmaya çalıştığı ürünün veya pazarlamaya çalıştığı hizmetin daha çok kişiye ulaşmasını ister.

İşte tam da bu noktada devreye sosyal medya pazarlama girmektedir. Burada devreye giren sosyal medya pazarlamayı, sosyal medya siteleri sayesinde ziyaretçi trafiği kazanma ve içeriğe dikkat çekme işlemi olarak tanımlayabiliriz. Bu pek çok açıdan önemli çünkü neredeyse Facebook tek başına internet üzerindeki kullanıcı yoğunluğunun yanı trafiğin yaklaşık olarak %20’sini oluşturmaktadır. Bu da, internet üzerinde kullanıcıların en çok zaman geçirdiği yerin sosyal medya platformları olduğunu göstermektedir. Bu sebeple de, firmalar satmaya çalıştıkları ürünlere veya pazarlamaya çalıştıkları hizmetlere dikkat çekmek için sosyal medyadaki trafikten yararlanmak zorundadırlar. Bu söyleneni sağlamak için de, sosyal medya pazarlama hizmeti veren firmalardan yararlanırlar. Firmamız da bu hizmeti kaliteden ödün vermeden vermektedir.

İşletmeniz Sosyal Medyada

İlk olarak hedef kitlenizi tanımanız gerekiyor.
100%

Marka Bilinirliği

Sosyal medya markaların tanına bilirliğini artırmak açısından çok büyük önem taşımaktadır. Hedef kitlesiyle etkileşime geçip onların soru ve görüşlerine yanıt veren markalar olumlu bir algı yaratıyor. Sosyal medya markanın her kesim ile iletişime geçmesi markanın bilinirliği ve popülerliğini önemli derecede etkilemektedir.

100%

İçerik Danışmanlığı

Sosyal medya danışmanlığı alanında da büyük önem taşıyan içerik yönetimi, işinize ve sektörünüze uygun şekilde oluşturulan metinlerin belli başlı internet kuralları ve prensiplerine uyacak hale getirilmesi işlemine denir. Bu kurallara göre oluşturulan içerikler, markanızın ve sitenizin hem arama motorları nezdinde hem de kullanıcı gözünde itibarını yükseltir. Bu da olumlu geri dönüş ve akılda kalıcılık sağlar.

100%

Sosyal Medya Yönetimi

Kurum veya işletmenizin için belirlenen sosyal medya kimliği doğrultusunda aylık olarak içerik planlaması yapıyoruz. Gelecek ayın tüm içerik planlarını sizin tarafınızdan süzgeçten geçirilmiş ve onaylanmış olarak paylaşıma hazır duruma getiriyoruz. Ay içinde gerçekleşen gündeme dair konular hakkında (Güneş tutulması, dünya çapında yaşanan ilgi çekici bir olay, ülkesel yaşanan büyük başarılar v.b.) kurum ve işletmeniz ile ilişkili özel içerikler oluşturuyoruz.

100%

Moderasyon

Aslında güçlü bir moderasyonun sırlarını açıklamadan önce moderasyon kavramını tanımlamak daha yerinde olacak. Genel anlamıyla moderasyon; bir şeyi düzenlemek, kontrol etmek anlamına geliyor. Sosyal medyada moderasyon ise markaların sosyal medya hesap sayfalarını yönetmek ve kontrol etmek anlamında kullanılıyor. Sayfaların moderasyonunu sağlayan kişi ise moderatör olarak adlandırılıyor. Sayfa moderatörü sayfanıza gelen yorumları yanıtlayabilir, silebilir, sayfanın adıyla mesaj gönderebilir, reklam oluşturabilir ve istatistikleri görebilir.

Sosyal Medya İçerik Yöneticiliği

İçerik Yöneticiliği
Potansiyel müşterilerinize yönelik gerçekleştirdiğiniz doğru moderasyon ile satışlarınızı artırmanız bile mümkün hale gelir. Çünkü kullanıcılar verilen cevaplar sayesinde web sitenizde yer alan iletişim formu ya da satın alma formu gibi alanlara yönlendirilir ve dataları alınır. Böylece siz de müşterilerinizle doğrudan bağlantı kurarak, verilen cevabın satış olarak size geri dönmesini sağlayabilirsiniz.
Yükselişe Geçin
Markalarınıza ait anahtar kelimeleri Google’da ve tüm sosyal mecralarda rutin bir şekilde araştırın. Bu sayede markanızın nasıl algılandığını yakın bir şekilde gözlemleyebilir, olası bir krizin önüne geçebilir, takipçilerinizle etkileşim yaratabilir veya markanız için anlık içerik fikirleri üretebilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sizin anlattıklarınız doğrultusunda, hedef kitlenizi bulmanıza da destek oluyoruz. Daha sonra bir hedef belirlemenize yardımcı oluyoruz. Anahtar kelime başlıkları belirlemenizde de size yardımcı oluyoruz. Sonrasında içerikleri sıklıkla analiz ediyoruz ve hedefe adım adım yaklaşıyoruz. Tabii bu süreç içerisine de, siz müşterimizi şartların elverdiği ölçüde dahil etmeye çalışıyoruz.

Sosyal medya diğer trafik oluşturma araçlarına göre biraz daha az maliyetlidir ve daha fazla kullanıcının sitenize yönelmesini sağlıyor. Sosyal medya pazarlama hizmetinin tam olarak gerçekleşebilmesi için vermiş olduğumuz bu hizmete ek olarak sosyal medya danışmanlığı hizmeti de vermekteyiz. Ayrıca firmamız, bu hizmetini de benimsediği ilkeler doğrultusunda vermektedir. Firmamız her hizmetini verirken, müşterisine karşı güler yüzlü olmaya önem verirken, en uygun fiyat karşılığında hizmet vermeye de çalışır. Firmamız GC Tasarım, kurulmuş olduğu 2009 senesinden itibaren 10 sene içerisinde oldukça deneyim sahibi olmuştur. Sahip olduğu bu deneyimle ve bilgiyle hizmetlerini verirken daima hizmet ve zamanında teslim ilkeleri doğrultusunda hareket etmektedir. Siz de sosyal medya pazarlama hizmetimizden yararlanmak için bize telefon numaralarımızdan ulaşabilir ya da ofisimizi ziyaret edip çayınızı yudumlarken size yardımcı olmamızı istediğiniz konuyu aktarabilirsiniz.